Novinky

Vieš kde sa môžeš uplatniť ako IT sieťový technik?

V Košiciach má svoje pobočky množstvo firiem, ktoré pracujú s IT sieťovými technológiami. Sú to naozaj firmy so zvučnými menami. Keď hovoríme o sieťových technológiách v Košiciach, určite nesmieme opomenúť firmy ako  AT&T, T-Systems, Unique People, Diebold Nixdorf, Soitron, SWAN, Antik, UPC, Lynx a  mnohé ďalšie. Všetky tieto firmy pracujú so zariadeniami a technológiami CISCO.

Mnoho z nás by v týchto firmách chcelo pracovať a získať tak svoju prácu snov. Ale málo ľudí vie, čo je potrebné pre zamestnanie sa v takejto firme urobiť, alebo aké požiadavky je nutné splniť. Keďže ide o medzinárodné firmy, väčšina z nich požaduje cudzí jazyk, najčastejšie angličtinu alebo nemčinu. Ale to, čo je pre tieto firmy ešte potrebnejšie, sú zruční a kvalifikovaní zamestnanci.

K získaniu kvalifikácie pre prácu v týchto firmách (ako IT sieťový technik alebo IT sieťový špecialista) určite pomôže absolvovanie vzdelávania zamerané na sieťové technológie. Šanca zamestnania sa po absolvovaní kurzov je dosť vysoká – až 85% absolventov sa takmer okamžite zamestná.

Priemyselná certifikácia je medzinárodne uznávaná a určite sa s kvalifikáciou uplatníte možno práve v jednej zo spoločností, ktoré sú spomenuté v tomto článku.

Uchádzači o zamestnanie, ktorí sú evidovaní na Úrade práce, môžu požiadať o preplatenie kurzov v rámci rekvalifikácie (projekt - KOMPAS+) a absolvovať tak tieto kurzy zadarmo.

Priveď so sebou na tento kurz kamaráta, ktorý je tiež na ÚP, riadne sa zaregistruje a absolvuje kurz, a dostaneš od nás ako bonus preplatenie nákladov na priemyselnú skúšku v hodnote cca 250 EUR zadarmo. Priemyselná skúška je v podstate zhrnutím skúšok CCNA 1-4, ale v profesionálnych kruhoch je ešte viac uznávaná.

Ak máš akékoľvek otázky, sem s nimi. Odpovieme, poradíme. Poskytneme ti tlačivá pre ÚP a pomôžeme ti ich aj vypísať.

Späť