Prečo sa stať držiteľom titulu CCNA R/S

UCKUniverzitné Centrum Košice otvára nové kurzy a ponúka viacero možností ako získať priemyselný certifikát CCNA R/S

 

Vítajte medzi uchádzačmi o certifikáciu Cisco. Pokiaľ ste sa rozhodli, že sa chcete zdokonaliť alebo získať lepšie, zaujímavejšie a bezpečnejšie zamestnanie, ste na správnej adrese. Možno sa pokúšate vstúpiť do dynamicky sa rozvíjajúceho sektoru IT alebo v ňom už pracujete, ale máte záujem rozšíriť svoje schopnosti a postúpiť na lepšiu pozíciu. Po dosiahnutí certifikácie Cisco, môžete v každom prípade značne zvýšiť svoje šance, až svoj cieľ dosiahnete.

 

Certifikácie Cisco otvárajú cestu k profesionálnym úspechom a okrem toho účinne pomáhajú porozumieť fungovaniu dátových sietí. Pri štúdiu získate kompletný prehľad o sieťach, ktorý sa nebude obmedzovať len na zariadenia Cisco. Keď sa dostanete až na koniec, budete dobre rozumieť tomu, ako odlišné sieťové topológie a technológie spoločne tvoria plne funkčné siete. Vedomosti a skúsenosti, ktoré si osvojíte, sú neoceniteľné pre každého sieťového odborníka. Certifikácia Cisco je preto veľmi cenená v IT spoločnostiach po celom svete.

 

 

Prečo sa stať držiteľom titulu CCNA R/S

Spoločnosť CISCO pripravila proces certifikácie, ktorý poskytuje ucelené vedomosti a potencionálnym zamestnávateľom dáva možnosť stanoviť určité kritériá. Ako už určite viete, získanie titulu CCNA R/S predstavuje prvý kľúčový krok na úspešnej ceste k novej, mimoriadne zaujímavej a dlhodobo udržateľnej kariére v IT oblasti sietí.

 

Cieľom programu CCNA je poskytnúť stabilné základy nie len o systéme Cisco (IOS) a hardwaru tejto spoločnosti, ale aj o problematike dátových sietí. Vďaka tomu je užitočný aj v oblastiach, ktoré nie sú zamerané len na spoločnosť Cisco. Vzhľadom k súčasnému procesu certifikácie je celkom pravdepodobné, že správcovia sietí budú od záujemcov o miesto vyžadovať práve certifikáciu Cisco.

 

Pokiaľ zvládnete certifikáciu CCNA a udržíte si záujem o technológie spoločnosti Cisco a dátové siete, otvára sa pred Vami cesta, ktorá Vás s istotou zavedie k úspechu.

 

 

Aké vedomosti budete potrebovať k titulu CCNA R/S

Skúška ICND1 (100 – 105) zistí, či má kandidát dostatočné vedomosti a skúsenosti, aby dokázal úspešne inštalovať, prevádzkovať a opravovať sieť v malej podnikovej pobočke. Skúška obsahuje otázky fungovania dátových sietí IP, technológií prepínania v sieťach LAN, protokolu IPv4, IPv6 technológií smerovania IP, služieb IP, bezpečnosti sieťových zariadení a základy riešenia problémov v dátových sieťach. 

 

Skúška ICND2 (200 – 105) u kandidátov overuje vedomosti a skúsenosti, ktoré sú nutné k úspešnej inštalácii, prevádzke a odstraňovaniu problémov v sieťach malej až stredne veľkej podnikovej pobočky. Skúška obsahuje otázky týkajúce sa technológií prepínania v sieťach LAN, technológií smerovania IP, služieb IP a riešenia problémov technológií WAN.

 

Ako môžete získať certifikát CCNA R/S

Pokiaľ chcete získať titul CCNA R/S a absolvovať pritom len jedinú skúšku, stačí Vám uspieť pri skúške CCNAX (200 – 125). Bolo by dobré, keby to bolo také jednoduché. Aj keď sa jedná len o jedinú skúšku (jeden test), je to veľmi náročné, ak chcete prejsť týmto testom musíte mať dostatočné vedomosti, aby ste rozumeli požiadavkám jeho tvorcov. Okrem toho musíte vedieť všetko čo sa týka skúškok ICND1 a ICND2, respektíve CCNA1 – CCNA4. Je to síce náročné, ale dá sa to zvládnuť.

 

Čo je obsahom skúšky CCNAX (200 – 125)? Obsah zodpovedá náplni modulov CCNA1 – CCNA4 a skúškam ICND1 a ICND2. Kandidáti sa môžu na skúšku pripraviť na výukových kurzoch CCNA1, CCNA2, CCNA3, CCNA4 v našom Univerzitnom Centre Košice.

 

Po dosiahnutí titulu CCNA R/S sa môžete rozhodnúť pokračovať ďalej, a to v štúdiu na vyššiu úroveň certifikácie, ktorá sa označuje Cisco Certified Network Profesional (CCNP). K dispozícii sú rôzne možnosti. Najpopulárnejšia je zatiaľ certifikácia CCNP R/S. Zároveň si je dobré uvedomiť, že odborník s titulom CCNP R/S je vybavený vedomosťami a skúsenosťami, aby sa mohol pokúsiť o zvládnutie skúšky CCIE R/S. Často však k získaniu vytúženého miesta stačí titul CCNA R/S a to je hlavný účel nášho vzdelávacieho centra - pomôcť Vám, aby ste získali a aj si udržali pracovné miesto.