IT STARTUP 2021

UCK

Projekt IT STARTUP 2021 vznikol ako myšlienka, ktorá ma pomôcť začínajúcim IT-čkárom s prípravou a kvalifikáciou v oblasti informačných a digitálnych technológii. Tento projekt sa stal akousi hnacou silou pre ľudí, ktorí chcú zmeniť svoje profesijne zameranie a naštartovať svoju kariéru v IT. IT STARTUP 2021 štartuje 22. novembra 2021 

 

UCK

Dnes žijeme v stále sa rozvíjajúcom svete informačných a digitálnych technológii kde ma každý jeden z nás možnosť prejsť IT STARTUPOM a vstúpiť do spoločnosti ako kvalitný IT-čkár, ktorý zvláda profesionálne svoje zameranie a nájde uplatnenie kdekoľvek na svete.

Každý jeden z nás uvažuje nad ekonomicky stabilnou prácou, ktorá je v dnešnej dobe nesmiernou výhodou. Chráni zázemie a rozvoj každého z nás. Preto si uvedomujeme, že ak spojíme kvalitne vzdelávanie, vedomosti a kvalifikáciou dosiahneme STARTUP kohokoľvek, kto sa chce uplatniť v najväčšom profesijné orientovanom obore akým je IT.

Vďaka spolupráci s IT spoločnosťami, ktoré majú extrémne vysoký záujem o kvalitných a kvalifikovaných ľudí s ktorými môžu spolupracovať je tento IT STARTUP vynikajúcou príležitosťou pre každého.

 Ako to vlastne celé funguje 

Ak máš záujem zmeniť svoje profesijné zameranie a naštartovať svoju kariéru prostredníctvom projektu IT STARTUP 2021, tak neváhaj a prihlás sa do 22.11.2021, kedy začína príprava novej generácie IT-čkárov.

Priprav sa na zmenu, ktorá ti zmení celý život. Mame pre teba pripravený profesionálny tím odborníkov, ktorí ťa od úplných základov prevedú kvalitným vzdelávaním v oblasti digitálnych a informačných technológii. Získaš kvalifikáciu a uplatnenie po ktorej sa staneš kvalifikovaným odborníkom vo svojej oblasti kde môžeš napredovať a kariérne rásť.

Univerzitné Centrum Košice spolupracuje s poprednými IT spoločnosťami v Košiciach a Bratislave, ktoré sa v pravidelnom časovom intervale spájajú s našimi študentami, aby im odprezentovali svoju spoločnosť a zároveň im ponúkli aktuálne voľné pracovné pozície. Takéto stretnutie s budúcim zamestnávateľom už počas vzdelávania má obrovskú výhodu ako pre teba tak pre IT spoločnosť. Získaš predstavu o tom,  ako vyzerá práca IT-čkára, ako sa môžeš kariérne rozvíjať, čo ti vie IT sféra poskytnúť a v neposlednom rade je tu voľná diskusia pri ktorej sa môžeš pýtať na čokoľvek čo ťa zaujíma.

STARTUP-om získaš medzinárodne uznávanú certifikáciu, ktorá sa považuje ako vstupenka pre prácu v IT spoločnostiach a nájdeš s ňou uplatnenie v ktorejkoľvek IT spoločnosti kdekoľvek na svete.

Projekt START UP 2021 vznikol tiež aj ako odpoveď na požiadavky IT spoločností, ktoré neustále rozvíjajú svojej portfólio a prichádzajú na trh s novými inováciami a tým sa  stávajú obrovskou konkurenciou na trhu IT.

Je preto nesmierne dôležité sa vedomostne rozvíjať a byť prínosom pre IT spoločnosť a neustále prichádzať s novými, modernými a efektívnymi inováciami, ktoré ťa dokážu posúvať vpred v pracovnom i osobnom živote.

 Práca pre IT spoločnosť prináša nesmierne veľa výhod 

Ide o prácu v dynamicky sa rozvíjajúcom kolektívne, ktorý ti prináša stále nové rozhľady a možnosti ako sa posúvať vpred. V práci nenájdeš monotónnosť, pretože pracovať v IT znamená tvoj neustály rozvoj, každý deň sa naučíš niečo nové, prichádzaš s novými nápadmi ako niečo zlepšiť, či už zo strany spoločnosti alebo používateľa.

IT sektor je rozmanitý a nájdeme ho skutočne v každom odvetví, nie len v medzinárodných IT spoločnostiach ale aj v malých a stredných podnikoch, ktoré potrebujú IT oddelenie na fungovanie a rast svojej spoločnosti.

 Benefity 

IT spoločnosti poskytujú benefity o ktorých sa ti ani nesnívalo. Nakoľko je vysoký dopyt po certifikovaných IT-čkároch a ponuka je nízka, prebieha konkurenčný „boj“ medzi spoločnosťami aj z hľadiska benefitov.
IT práca ti ponúka zázemie, rozvoj, kreativitu, stabilitu, istou a v neposlednom rade slobodu. Pracovať pre svojho zamestnávateľa vieš aj na home-office, čo prináša tiež veľký benefit, čím získavaš istotu zamestnania aj v týchto neľahkých časoch, o čom iné profesie môžu len snívať. Aj preto pracovať pre IT spoločnosť je istota, čo sa overilo za posledné obdobie. Ľudia pracovali na home-office, o svoju prácu neprišli, pracovali z pohodlia svojho domova. Zamestnanci IT spoločnosti nezažívali stres z budúcej existencie ako iné podnikateľské odvetvia.

 Univerzitné Centrum Košice ponúka BEZPLATNÉ absolvovanie vzdelávania 

Prostredníctvom projektu FINANČNEJ ISTOTY: počas vzdelávania a kvalifikácie nič neplatíš. Uhrádzať štúdium môžeš po nástupe do pracovného pomeru. Projekt finančnej istoty ti ponuka možnosť vzdelávania a kvalifikácie bezplatne a to do momentu nástupu do pracovného pomeru. Podobne ako je to u zamestnaných ľudí, ktorí si zvyšujú kvalifikáciu v danom obore alebo uvažujú nad zmenou profesijného zamerania - menia profesijné zameranie.

Prostredníctvom projektu KOMPAS+ realizovaného prostredníctvom Úradu prace sociálnych veci a rodiny, ktorý ti ponúka úhradu nákladov spojených so vzdelávaním a získaním kvalifikácie. Osoba musí byť v evidencii uchádzačov na ÚPSVaR.

 Neváhaj a STARTUP-ni sa v UCK! 
 

 Pridaj sa do nášho tímu a zmeň svoj stereotyp! 
 

 Staň sa kvalifikovaným a certifikovaným IT-čkárom! 
 

logo